ADP-300BB T Delta Electronics AC-adapter 300.0 Watt large
Kurzbeschreibung
  • 20.0 Volt
  • 4.5 Ampere
  • 300.0 Watt
  • Connector diameter outer / inner 7.4 mm / 5.0 mm
EOL
Out of stockThis article is EOL (End of Life) and not longer available.What does EOL mean?
Unfortunately there are no alternative products.
Product note
This product is EOL (End of Life)
Manufacturer
Medion
Item Number
ADP-300BB T
Primary Partnummer
Safety information
Sicherheits- & Herstellerkontakt-Informationen
Manufacturer
Original directly from Medion
black
Design
large
Delivery includes
incl. power cable (3-pole cable C13)
Technical Data
Tension (volt)
20.0 Volt
Amperage (ampere)
4.5 Ampere
Output (watt)
300.0 Watt
Additional output
20V/ 15A / 300W
Connector type / shape
round / 90° angeld
Connector length (mm)
13.5 mm
Connector diameter outer / inner
7.4 mm / 5.0 mm
Connector with pin
Yes
Length of the connector cable (m) (ca.)
1.40 m
Weight & Meassurements
Length / Width / Hight
198 mm / 98 mm / 25 mm