ADS-40SI-19-3 original Acer AC-adapter 30.0 Watt
ACER Original
Kurzbeschreibung
  • 19.0 Volt
  • 1.58 Ampere
  • 30.0 Watt
  • Connector diameter outer / inner 5.5 mm / 1.7 mm
incl. Tax (19%)
plus shipping charges
8 pieces in stock.
  • Standardlieferung 18. May - 19. May
  • Expresslieferung 18. May
  • bei Bestellung innerhalb 3 hrs 04 min
KP.04503.010 original Acer AC-adapter 45.0 Watt
In stock
incl. Tax (19%)
plus shipping charges
Product Info
Manufacturer
Acer
Item Number
ADS-40SI-19-3
Primary Partnummer
25.LVKM5.001
Safety information
Sicherheits- & Herstellerkontakt-Informationen
Manufacturer
Original directly from Acer
Delivery includes
incl. power cable (3-pole cable C5)
Technical Data
Tension (volt)
19.0 Volt
Amperage (ampere)
1.58 Ampere
Output (watt)
30.0 Watt
Input (volt)
100-240V / 50-60Hz
Energy efficiency
V
Laptop Plug
Connector type / shape
round / 90° angeld
Connector length (mm)
11.0 mm
Connector diameter outer / inner
5.5 mm / 1.7 mm
Connector with pin
No
Length of the connector cable (m) (ca.)
1.45 m
Weight & Meassurements
Length / Width / Hight
93 mm / 40 mm / 23 mm