HSTNN-DA40 original HP AC-adapter 45.0 Watt normal
HP Original
Kurzbeschreibung
  • 19.5 Volt
  • 2.31 Ampere
  • 45.0 Watt
  • Connector diameter outer / inner 4.5 mm / 2.9 mm
incl. Tax (19%)
plus shipping charges
In stock.
  • Standardlieferung 18. May - 19. May
  • Expresslieferung 18. May
  • bei Bestellung innerhalb 5 hrs 05 min
Substitute part numbers:
Manufacturer
HP
Item Number
HSTNN-DA40
Sub-Partnumbers
Safety information
Sicherheits- & Herstellerkontakt-Informationen
Manufacturer
Original directly from HP
black
Design
normal
Delivery includes
incl. power cable (3-pole cable + EU-plug)
Technical Data
Tension (volt)
19.5 Volt
Amperage (ampere)
2.31 Ampere
Output (watt)
45.0 Watt
Connector type / shape
blue tip / –
Connector length (mm)
12.0 mm
Connector diameter outer / inner
4.5 mm / 2.9 mm
Connector with pin
Yes
Length of the connector cable (m) (ca.)
1.75 m
Weight & Meassurements
Length / Width / Hight
93 mm / 40 mm / 27 mm