KP.06503.025 original Acer AC-adapter 65.0 Watt small
ACER Original
Kurzbeschreibung
  • 19.0 Volt
  • 3.42 Ampere
  • 65.0 Watt
  • Connector diameter outer / inner 3.0 mm / 1.1 mm
incl. Tax (19%)
  • Standardlieferung 18. May - 19. May
  • Expresslieferung 15. May
  • bei Bestellung innerhalb 12 hrs 34 min
Item Number
KP.06503.025
Primary Partnummer
KP.06501.012
black
Design
small
Delivery includes
incl. power cable (3-pole cable C5)
Technical Data
Tension (volt)
19.0 Volt
Amperage (ampere)
3.42 Ampere
Connector type / shape
round / 90° angeld
Connector length (mm)
7.7 mm
Connector diameter outer / inner
3.0 mm / 1.1 mm
Connector with pin
No
Length of the connector cable (m) (ca.)
1.75 m
Weight & Meassurements
Length / Width / Hight
95 mm / 25 mm / 50 mm