L03315-120 original HP USB-C AC-adapter 65.0 Watt rounded
HP Original
Kurzbeschreibung
  • 20.0 Volt
  • 3.25 Ampere
  • 65.0 Watt
incl. Tax (19%)
plus shipping charges
In stock.
  • Standardlieferung 18. May - 19. May
  • Expresslieferung 15. May
  • bei Bestellung innerhalb 11 hrs 06 min
Substitute part numbers:
1P3K6AA original HP USB-C AC-adapter 65.0 Watt normal
In stock
incl. Tax (19%)
plus shipping charges
Product Info
Manufacturer
HP
Item Number
L03315-120
Sub-Partnumbers
Safety information
Sicherheits- & Herstellerkontakt-Informationen
Manufacturer
Original directly from HP
black
Design
rounded
Delivery includes
incl. power cable (3-pole cable C5)
Technical Data
Tension (volt)
20.0 Volt
Amperage (ampere)
3.25 Ampere
Output (watt)
65.0 Watt
Additional output
12V / 5A / 60W
15V / 4.33A / 65W
20V / 3,25A / 65W
5V / 3A / 15W
9V / 3A / 27W
Connector type / shape
USB-C / 180° straight
Length of the connector cable (m) (ca.)
1.80 m
Weight & Meassurements
Length / Width / Hight
88 mm / 53 mm / 25 mm