MSI GF66 Katana 11UC/11UD/11SC (MS-1582) original AC-adapter 150.0 Watt
MSI Original
Kurzbeschreibung
  • 20.0 Volt
  • 7.5 Ampere
  • 150.0 Watt
  • Connector diameter outer / inner 4.5 mm / 2.9 mm
incl. Tax (19%)
plus shipping charges
In stock.
  • Standardlieferung 18. May - 19. May
  • Expresslieferung 18. May
  • bei Bestellung innerhalb 21 hrs 38 min
Manufacturer
Original directly from MSI
Delivery includes
incl. power cable (3-pole cable C5)
Technical Data
Tension (volt)
20.0 Volt
Amperage (ampere)
7.5 Ampere
Output (watt)
150.0 Watt
Connector type / shape
round / 90° angeld
Connector length (mm)
11.0 mm
Connector diameter outer / inner
4.5 mm / 2.9 mm
Connector with pin
Yes
Length of the connector cable (m) (ca.)
1.75 m
Weight & Meassurements
Length / Width / Hight
138 mm / 68 mm / 25 mm