DSA-18QFB FEU A original Medion USB AC-adapter 18.0 Watt EU wallplug white
MEDION Original
Kurzbeschreibung
  • 12.0 Volt
  • 1.5 Ampere
  • 18.0 Watt
EOL
Out of stockThis article is EOL (End of Life) and not longer available.What does EOL mean?
Unfortunately there are no alternative products.
Product note
This product is EOL (End of Life)
Manufacturer
Medion
Item Number
DSA-18QFB FEU A
Primary Partnummer
DSA-18QFB FEU A
Safety information
Sicherheits- & Herstellerkontakt-Informationen
Manufacturer
Original directly from Medion
Intended use
Smartphones / Smartwatches / Tablets
Color
white
Delivery includes
(EU)
Technical Data
Tension (volt)
12.0 Volt
Amperage (ampere)
1.5 Ampere
Output (watt)
18.0 Watt
Additional output
12V / 1.5A / 18W
5V / 3A / 15W
9V / 2A / 18W
Connector type / shape
USB / –
Weight & Meassurements
Length / Width / Hight
51 mm / 36 mm / 23 mm