KP.0650H.017 original Acer AC-adapter 65.0 Watt
ACER Original
Kurzbeschreibung
  • 19.0 Volt
  • 3.42 Ampere
  • 65.0 Watt
  • Connector diameter outer / inner 5.5 mm / 1.7 mm
incl. Tax (19%)
  • Standardlieferung 18. May - 19. May
  • Expresslieferung 15. May
  • bei Bestellung innerhalb 12 hrs 34 min
Alternative for ADP-65DE B original Delta Electronics AC-adapter 65.0 Watt
In stock
incl. Tax (19%)
plus shipping charges
Product Info
Item Number
KP.0650H.017
Primary Partnummer
KP.0650H.002
Original directly from Acer
Intended use
Laptops / Monitors
Color
black
Delivery includes
incl. power cable (3-pole cable C5)
Technical Data
Tension (volt)
19.0 Volt
Amperage (ampere)
3.42 Ampere
Output (watt)
65.0 Watt
Input (volt)
100-240V / 50-60Hz
Energy efficiency
V
Laptop Plug
Connector type / shape
round / 90° angeld
Connector length (mm)
11.0 mm
Connector diameter outer / inner
5.5 mm / 1.7 mm
Connector with pin
No
Length of the connector cable (m) (ca.)
1.75 m
Weight & Meassurements
Length / Width / Hight
105 mm / 45 mm / 30 mm