Medion SPRCHRGD 16 S1 (A16LNL-MP)
Processor: Intel Core Ultra 7 (258V)
RAM: 32 GB LPDDR5x-SDRAM
HDD capacity: 1000 GB (SSD)
Weight: 1,49 kg
Display diagonal: 40,6 cm (16")
Resolution: 2880 x 1800 Pixel
Battery (standard): 80,5 Wh
- SPRCHRGD 16 S1 (MD 62744 MSN: 30040202)
- SPRCHRGD 16 S1 (MD 62744 MSN: 30040200)
IPC-Computer Dual 4K Hybrid-USB Docking Station incl. 130W Netzteil suitable for Medion SPRCHRGD 16 S1 (A16LNL-MP)
In stockshipping today.Express shipping possible.
Crucial P3 PCIe NVMe SSD 1TB (M.2 22 x 80 mm) for Medion SPRCHRGD 16 S1 (A16LNL-MP)
Hynix BC501 PCIe NVMe SSD 512GB (M.2 22 x 80 mm) for Medion SPRCHRGD 16 S1 (A16LNL-MP)
Currently not availableReordered, delivery date unknown
Samsung PM9A1 PCIe NVMe SSD 1TB (M.2 22 x 80 mm) for Medion SPRCHRGD 16 S1 (A16LNL-MP)
RAM - soldered in place for Medion SPRCHRGD 16 S1 (A16LNL-MP)
Currently not available
Portable display 15.6 WQHD USB-C/HDMI for Medion SPRCHRGD 16 S1 (A16LNL-MP)
Small stockshipping today.Express shipping possible.
Portable display 15.6 FHD USB-C/HDMI for Medion SPRCHRGD 16 S1 (A16LNL-MP)
M.2 SSD enclosure with SATA/PCIe support for Medion SPRCHRGD 16 S1 (A16LNL-MP)
USB-C to HDMI adapter for Medion SPRCHRGD 16 S1 (A16LNL-MP)
Hitachi-LG External DVD Drive/Burner for Medion SPRCHRGD 16 S1 (A16LNL-MP)
Portable monitor 14" WQHD USB-C/HDMI for Medion SPRCHRGD 16 S1 (A16LNL-MP)
Portable monitor 16" FHD ViewSonic VA1650 for Medion SPRCHRGD 16 S1 (A16LNL-MP)
Portable monitor 16W" WQHD USB-C/HDMI for Medion SPRCHRGD 16 S1 (A16LNL-MP)